Skuteczna reklama na TikToku

Media społecznościowe są obecnie najlepszym sposobem na reklamowanie się w sieci. Korzysta z nich duża liczba użytkowników i odwiedzają oni je niemalże w każdym wolnym momencie w ciągu dnia. A jak to jest z TikTokiem, czy istnieje skuteczna reklama na TikToku? To medium społecznościowe bardzo mocno zyskało na popularności w ostatnim czasie. Korzystają z niego głównie bardzo młode osoby i firmy, które planują właśnie tam swoje działania, powinny ten fakt wziąć pod uwagę. Czym jest TikTok i co zrobić by powstała skuteczna reklama na TikToku?

Czym jest TikTok?

Skuteczna reklama w mediach społecznościowych

TikTok to platforma social media, jego działanie jest bardzo proste i polega na publikowaniu krótkich 15-sekundowych filmików. To trochę połączenie Snapchata z relacjami na Instagramie. Co odróżnia TikToka od innych portali, to fakt, że na Instagramie czy Facebooku liczy się różnorodność, natomiast na TikToku reżyserowane są pewne trendy, które następnie są powielane przez innych użytkowników. Kreatorami tych trendów są zazwyczaj tiktokerzy, inluencerzy, ale również marki i sam serwis.

Konta na tym portalu posiada wiele marek, które dzięki temu mogą dotrzeć bezpośrednio do swoich odbiorców. Jednak co ciekawe reklam nie ma wcale zbyt dużo, w innych serwisach jest ich zdecydowanie więcej. Na TikToku oprócz trendów pojawia się też wiele filmików, na których użytkownicy tańczą do popularnych w danym okresie utworów, wykonują różne wyzwania, a także poruszają ustami do słów różnych kabaretów, piosenek i tak dalej. Zdarza się, że na tym portalu można tez spotkać treści merytoryczne, jednak jest ich zdecydowanie mniej niż contentu rozrywkowego.

Skuteczna reklama na TikToku

Skuteczna reklama na TikToku, może być przygotowywana już bezpośrednio w telefonie bądź dodana z niego. Najczęściej są nią krótkie filmiki, które można w łatwy sposób zmontować w aplikacji. Aplikacja daje wiele możliwości odnośnie reklamy, które każda firma może dopasować do swoich zarówno potrzeb jak i wymagań. W jaki sposób może powstać skuteczna reklama na TikToku?

Do tego celu można wykorzystać już gotowe szablony z muzyką, grafiką i tekstami, stworzyć własne wideo z materiałów zamieszczonych na stronie internetowej lub pracować z Smart Video. Kolejnym bardzo ważnym etapem jest sprawdzanie jakie efekty przynosi dana reklama, czy odpowiednio konwertuje i czy jest skuteczna. Możliwości na to, aby powstała skuteczna reklama na TikToku, jest wiele. Wszystko zależy tak naprawdę od grupy docelowej, działalności firmy, jej tematyki i wielu innych zagadnień.

Skuteczna reklama na TikToku – jakie są jej zalety?

Zalety reklamy na Tik-Toku

Reklama na TikToku ma wiele zalet, jedną i prawdopodobnie największą jest duża i jednolita grupa docelowa. Z TikToka głównie korzysta młodzież więc firmy mogą do niej docierać reklamując tam swojego produkty. Jest to jeden z najprostszych sposobów. Co więcej by reklamować się w tym serwisie nie trzeba zakładać tam konta. Kampanie na TikToku można rozpocząć od razu. Trzeba tylko dokładnie ją przygotować i dopasować do grupy docelowej. Kolejnym plusem tej platformy są obecni tam influencerzy, którzy mogą pomóc marce ją wykreować.

Czy social media są skuteczne?

Czy media społecznościowe są skuteczne? Ciężko jest jasno na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ nie jest ona łatwa do zmierzenia. Co prawda można sprawdzić jakie wyniki przynoszą poszczególne działania, jednak wielu ekspertów zastanawia się jak można byłoby robić to jeszcze dokładniej. Oczywiście głównym wyznacznikiem jaki brany jest pod uwagę jest zasięg, liczba obserwatorów czy też stopień ich zaangażowania. Jednak tak naprawdę dla każdego przedsiębiorstwa inne wskaźniki będą ważne.

Można tutaj wziąć za przykład sklep internetowy, dla którego głównym elementem będzie sprzedaż. Więc zależy to od tego jakie oczekiwania względem social mediów ma przedsiębiorstwo. Warto w takim razie już na samym początku to określić, a później na bieżąco sprawdzać raporty i efekty realizowanych działań. Nie da się jednak ukryć, że w dzisiejszym świecie ta forma promowania firm jest najbardziej popularna i najbardziej skuteczna, głównie dlatego, że zdecydowana większość społeczeństwa korzysta z Internetu aniżeli z mediów tradycyjnych.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Z marketingiem związany jestem od ...właściwie przez całe życie. Mam doświadczenie w pracy z "wielkimi" firmami, ale nie są mi obce również problemy mniejszych podmiotów. Jestem autorem książki o prowadzeniu działań marketingowych. Aktywnie uczestniczę w procesie wdrażania i realizacji strategii marketingowych klientów firmy, w której pracuję. Prywatnie realizuję kampanię dla firm, które potrzebują mentora i przewodnika w Internecie. Dlatego też powstał projekt "slogan-reklamowy" nawiązujący w swym znaczeniu do skutecznego przekazu i działań content marketingowych. t.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *